1/2 ciąg dalszy wieczór autorski - Proponujemy ludzie społecznego działania

Typ: DŻS Rok publikacji: [1972] Miejsce publikacji: Elbląg Strony: [8] Sygnatura: DŻS - XII biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - kultura - 20 w.
  • Wieczór literacki - 20 w.
  • Gazetka ścienna
  • Kawiarnia "Uśmiech" w Elblągu
  • Czychowski, Mieczysław (1931-1996)
  • Elbląski Dom Kultury - historia - 20 w.
Data dodania: 11.03.2020

Wśród posiadanych materiałów źródłowych, Dokumentów Życia Społecznego Biblioteki Elbląskiej, znajdziemy pisma związane z cyklem wieczorów autorskich, pod nazwą "1/2 ciąg dalszy" lub "1/2 w dalszym ciągu". Spotkania miały odbywać się w latach 1971-1972 w Oficynie Salonowej Elbląskiego Domu Kultury (kawiarni "Uśmiech"). Kolejnym bohaterem wieczoru miał być Mieczysław Czychowski, gdański poeta, artysta-malarz, rysownik. Przygotowano jego wiersze "Życie", "Świadek", "Dwugłos" oraz "Imaginacja listopadowa". Materiały w postaci rysunków i tekstów dostarczył Anastazy Bogdan Wiśniewski, dyrektor EDK w latach 1971-1972 oraz Leszek Przyjemski artysta, performer, autor aukcji i manifestacji. I tutaj jak poprzednio dokument, nie wiedzieć, dlaczego, oznaczono - do użytku wewnętrznego. Kolejnym z cyklu miało być spotkanie pod znamiennym tytułem - "Przezwyciężone wahania".