Ibrahim Sultan (Schauspiel) ; Agrippina (Traurspiel) ; Epicharis (Traurspiel) und andere…

Typ: Stary druk Rok publikacji: [1689] Miejsce publikacji: Breslau Autor:
  • Lohenstein, Daniel Caspar von
Sygnatura: Pol.7.II.112 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Lohenstein, Daniel Casper von (1635-1683)
  • Literatura niemiecka
  • Poezja niemiecka
Data dodania: 08.11.2013

Tom z utworami Daniela Caspera von Lohenstein (1635-1683) – niemieckiego pisarza i poety doby baroku; przedstawiciela tzw. „drugiej szkoły śląskiej”. Zawiera m. in. utwór dramatyczny „Ibrahim Sultan”, tragedie „Aggripina” i „Epicharis” (pisane aleksandrynem) oraz inne utwory poetyckie, m. in. wierszowaną autobiografię autora. W tekście – marginalia oraz zapiski rękopiśmienne, tablice i portrety ilustrujące dzieło oraz twórcę. Typ oprawy – pergamin (biały) (z japem); okładzina – tektura; krawędzie – barwione; niewielkie zagniecenia, przedarcia i ubytki spowodowane przez owady. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.