Ianua linguarum reserata aurea; sive seminarium linguarum & scientiarum omnium...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1636 Miejsce publikacji: Holmiae Autor:
  • Comenius, Johann Amos
Strony: wiele liczb Sygnatura: Pol.7.I.31 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Komeński, Jan Amos (1592-1670)
  • Słownik łacińsko-niemiecki
  • Język łaciński - podręcznik
Data dodania: 17.10.2013

Kieszonkowe wydanie (135 x 80 mm) podręcznika do nauki łaciny Jana Amosa Komeńskiego (1592-1670) – wybitnego czeskiego pedagoga, filozofa, reformatora i myśliciela protestanckiego. „Złote drzwi do języków albo ogród wszystkich języków i nauk” zawiera słownictwo i zwroty z różnych dziedzin życia i nauki. Książka pomyślana jest nie tylko jako podręcznik do nauki języka, ale zarazem przewodnik po boskim dziele stworzenia. Wydanie łacińsko-niemieckie. Przed kartą tytułową odręczne zapiski i znak własnościowy: L.H. Teucher Lips, 1792. W druku niewielkie zacieki i zaplamienia oraz deformacje. Typ oprawy druku: biały pergamin; okładzina – tektura; krawędzie – nakrapiane. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.