I Zamechowskie Spotkania Kulturalne w Elblągu w 1976 r. - zaproszenie

Typ: DŻS Rok publikacji: 1976 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XV.7 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Zakłady Mechaniczne im. Gen. Karola Świerczewskiego "Zamech" w Elblągu
  • Zakładowy Dom Kultury "Zamech" w Elblągu
  • Sala widowiskowa "Zamech" w Elblągu
  • Hotel Robotniczy "Zamech" w Elblągu
  • Kino "Orzeł" w Elblągu
  • Zespół instrumentalno-wokalny "Bardon" z Zakładowego Ośrodka Kultury "Zamech"
Data dodania: 26.08.2013

W 1976 r. w ramach ogólnopolskiego programu Przeglądu Aktywności Kulturalnej Ludzi Pracy - "Człowiek - Praca - Twórczość" (zob. też Człowiek - Praca - Twórczość) Zakładowy Dom Kultury (ZDK) "Zamech" przygotował w 1976 r. kilka edycji projektu "Zamechowskie Spotkania Kulturalne". "I Zamechowskie Spotkania Kulturalne" zorganizowano w dniach 27-30.05.1976 r. większość z nich odbywała się w Zakładowym Domu Kultury "Zamech", kilka w sali widowiskowej "Zamech", kilka na terenie zakładów w poszczególnych wydziałach fabrycznych, dwa w Hotelu Robotniczym "Zamechu" na ulicy Plac Słowiański i jedno w Kinie "Orzeł". Program tej imprezy znajdował się na wydrukowanym afiszu - obecnie można go obejrzeć na stronach Biblioteki Elbląskiej. Oprócz afisza wydrukowano jednoosobowe zaproszenia na to przedsięwzięcie, obejmujące możliwość wejścia na wszystkie zorganizowane imprezy. Na zaproszeniu zabrakło daty rocznej tego wydarzenia.