I Przegląd Plakatu Miejskiego – ulotka z wyróżnionymi plakatami

Typ: DŻS Rok publikacji: 1996 Miejsce publikacji: Poznań Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XII Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - kultura - 20 w.
  • Plakaty artystyczne
  • Biennale Plakatu
Data dodania: 15.06.2012

Związek Miast Polskich oraz Urząd Miasta Elbląga wydał katalog dotyczący plakatu artystycznego, który był tematem wystaw, konkursów i przeglądów, a towarzyszył 15. Międzynarodowemu Biennale Plakatu. Każdy z wyróżnionych plakatów prezentował odmienny temat, ale łączyły je zastosowane nowe formy graficzne (unikanie stereotypów). Katalog wyłania plakaty z okresu międzywojennego, plakaty o tematyce miejskiej oraz plakaty wydane przez władze lub instytucje miejskie. W zestawieniu pokazano plakaty z 51 miast Polski : promocyjne, rocznicowe, imprezowe, afiszowe etc. (Plakaty wyróżnione przez Związek Miast Polskich, m.in. nr 15. Haliny Różewicz-Książkiewicz „750 lat praw miejskich Elbląga”).