I Miejski Zjazd Delegatów Stronnictwa Demokratycznego w Elblągu - zaproszenie

Typ: DŻS Rok publikacji: 1976 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 2 K. Sygnatura: DŻS - VII biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - partie polityczne - 20 w.
  • Stronnictwo Demokratyczne w Elblągu
  • Stronnictwo Demokratyczne w Elblągu - wydawnictwa
Data dodania: 23.11.2017

Miejski Komitet Stronnictwa Demokratycznego (MK SD) w Elblągu wystosował zaproszenie na Pierwszy Zjazd Delegatów Stronnictwa Demokratycznego. Zebranie miało odbyć się 19 lutego 1976 roku o godz. 10.00 w sali Rzemiosła Cechowego. Porządek obrad przewidywał : otwarcie, wybór Prezydium Zjazdu oraz Komisji Zjazdowych (Wyborczej, Mandatowo-Skrutacyjnej, Uchwał i Wniosków). Następnie przedstawiono referat sprawozdawczo-programowy oraz sprawozdanie Miejskiej Komisji Rewizyjnej. Przewidziano dyskusję, wybory Miejskiego Komitetu i Miejskiej Komisji Rewizyjnej. Pod koniec planowano podjęcie uchwały zjazdowej oraz zakończenie obrad. W naszych zbiorach dokumentów, które możemy osobiście przejrzeć znajdziemy jeszcze kilka innych druków związanych ze Stronnictwem Demokratycznym w Elblągu. Dotyczą one zarówno spraw stricte politycznych jak i kulturalnych. Do części dotrzemy po wpisaniu do naszej wyszukiwarki słów "Stronnictwa Demokratycznego". Inne dotyczą pojedynczych wydarzeń takich jak - "Ziemia Elbląska w fotogramach Henryka Jankowskiego" czy "Materiały Sprawozdawcze, Wojewódzki Komitet Stronnictwa Demokratycznego w Elblągu" lub "Korintchy Ferenc - spotkanie z węgierskim pisarzem".