I Biennale Form Przestrzennych : Elbląg, 23.07.-22.08.1965 - katalog

Typ: DŻS Rok publikacji: 1965 Miejsce publikacji: Elbląg Sygnatura: DŻS - XV.5.1 biblioteka cyfrowa link Języki: eng, fre, pol Hasła kluczowe:
  • Biennale Form Przestrzennych w Elblągu
  • Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu - wystawa
  • Elbląg - kultura - 20 w.
Data dodania: 21.11.2012

Biennale Form Przestrzennych w Elblągu to cykliczne wydarzenie artystyczne odbywające się przez 20 lat począwszy od 1965 roku. Zaowocowało powstaniem w przestrzeni miejskiej kilkudziesięciu abstrakcyjnych rzeźb z metalu. Impreza została zorganizowana przez Galerię EL, prowadzoną przez Gerarda Bluma Kwiatkowskiego, we współpracy z Zakładami Mechanicznymi im. Karola Świerczewskiego „Zamech”. I Biennale Form Przestrzennych otwarto 23 lipca 1965 roku, wzięło w nim udział 50 zaproszonych artystów. W dniu oficjalnego zakończenia Biennale, tj. 22 sierpnia, nawet połowa rzeźb nie została zrealizowana. Na zdjęciu katalog wydany przez Galerię El (tekst w jęz. polskim, angielskim i francuskim) zawiera krótki zarys o Biennale, „Konfrontacjach 65”, listę uczestników warsztatów oraz liczne zdjęcia ich prac. Wystawa fotogramów i makiet wykonanych prac gościła również na wystawie w Muzeum Narodowym w Warszawie.