Historiarum nostri temporis, pars tertia ... T. 3

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1659 Miejsce publikacji: Coloniae Agrippinae Autor:
  • Thülden, Christian Adolph
Strony: 364 Sygnatura: Pol.7.II.84/3 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Polska - historia
  • Rozprawa naukowa
Data dodania: 29.10.2013

T. 3 : Traktat historyczno-polityczny autorstwa Christiana Adolpha Thüldena, wydany w Kolonii - w oficynie Johanna Antona Kinckiusa. Tematy poruszane w książce są bliskie autorowi,dotyczą historii Europy 17 wieku . Tekst uzupełniony o liczne marginalia, 2 mapy oraz portrety królów i sławnych mężów, m.in. Fryderyka Wilhelma-elektora brandenburskiego, markiza-Hugo Lionessa, Ludwika Kubali Snippety, hetmana Stefana Czarnieckiego i Jarosława Lubomirskiego z Wiśnicza. Oprawa druku - pergamin (niewielkie deformacje); okładzina - tektura. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu "Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej". Klocek introligatorski (druk współoprawny), sygn. Pol.7.II.84/3-Pol.7.II.84/3a.