Historiæ Universalis Synopsis, Theorica & Practica, Hoc est: Philippi Glaseri...Narratio Compendiosa Præcipuarum...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1615 Miejsce publikacji: Gorlici Autorzy:
  • Glaser, Philipp
  • Dornau, Caspar
Strony: [6] K., 183 Sygnatura: Pol.7.II.443 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Glaser, Philipp (1554-1601)
  • Dornau, Caspar (1577-1632)
  • Historia powszechna - podręcznik
Data dodania: 27.11.2013

Historia powszechna (m.in. ogólne streszczenie ; teoria i praktyka ; zestawienia ; opowieści o świecie ; polityka teologiczna, etyczna i ekonomiczna) autorstwa Philippa Glaseriusa (1554-1601) oraz Caspara Dornaviusa (1577-1632). Książka składa się z 42 zagadnień ; w tekście liczne marginalia. Druk współoprawny (klocek introligatorski), sygn. Pol.7.II.442-Pol.7.II.443. Dawne sygnatury druku: C.5, D 18. Zewnętrzne oznaczenia: DT, NS. Zdobienia krawędzi: Typ oprawy (materiał) – biały pergamin (oprawa z japem); krawędzie - barwione; okładziny – tektura; pęknięcie zwięzów między blokiem a oprawą, poluzowanie oprawy, uszkodzenie przegubów; niewielkie zagniecenia/przedarcia/zacieki/zaplamienia; niewielkie ubytki spowodowane przez owady. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.