Historia litteraria Prussiae Primis Lineis Adumbrata : Pars I, II, III

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1762 Miejsce publikacji: Regiomonti Autor:
  • Pisanski, Georg Christoph [i in.]
Strony: [2], 28 ; S. [2], 29-50 ; S.[2], 51-78 Sygnatura: Pol.7.II.1722/I-III biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Pisanski, Georg Christian (1725-1790)
  • Literatura niemiecka
  • Prusy - historia literatury
Data dodania: 27.11.2013

Historia literatury pruskiej w trzech częściach. Cz. I. - dotyczy literatury pruskiej przed założeniem Uniwersytetu w Królewcu. Tekst dysertacji autorstwa Georga Christopha Pisanskiego wygłoszonej na Wydziale Filozoficznym Albertyny. Respondentem był Friedrich Ernest Iester, natomiast oponentami Ernest Christoph Schultz i Wilhelm Beniamin Georg Christian Pisanski (1725-1790) – byłznawcą i badaczem literatury pruskiej, autorem pierwszej prawie kompletnej historii tejże. Cz. II. - dotyczy literatury pruskiej od założenia uniwersytetu w Królewcu do końca XVI w. Tekst dysertacji autorstwa Georga Christopha Pisanskiego wygłoszonej na Wydziale Filozoficznym Albertyny. Respondentem był Friedrich Albert Kiehl, natomiast oponentami Friedrich Erhard Iester i Johann Mundel. Cz. III. - dotyczy literatury pruskiej w XVII w. Tekst dysertacji autorstwa Georga Christopha Pisanskiego wygłoszonej na Wydziale Filozoficznym Albertyny. Respondentem był Gerhard Gottfried Vogler, oponentami natomiast Gotthilf Friedrich Busolt, Theophil Reinhold Weiss i Friedrich Theodor Mitzel. Druk współoprawny (klocek introligatorski) – sygn. Pol.7.II.1719-Pol.7.II.1722. Dawne sygnatury druku : L.7.Miscell.7. Zewnętrzne oznaczenia: NT. Oprawa druku – niebieski papier; okładzina – tektura; niewielkie przedarcia/ubytki. Przed kartą tyt. rękopiśmienny spis druków; na karcie tyt. odręczne zapiski oraz pieczęć Biblioteki Miejskiej w Elblągu. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.