Hilf Dir Selbst : Illustr. Wochenschrift für praktische Kriegshilfe im Feld und Garten, Hof und Stall, Küche und Haus

Typ: Czasopismo Rok publikacji: 1917-1922 Miejsce publikacji: Berlin Illustracje: il. Strony: wiele liczb. Sygnatura: 012139 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Czasopisma niemieckie - 20 w.
  • Czasopisma kobiece - 20 w.
  • I wojna światowa - życie codzienne
  • Gospodarstwo domowe - poradnictwo
Data dodania: 06.07.2015

Tygodnik niemiecki z praktycznymi poradami na wypadek wojny (czasopismo zaczęło wychodzić w trakcie trwania I wojny światowej). Zawiera poradnictwo z zakresu gospodarstwa domowego (oszczędne i kreatywne gospodarowanie było w czasach wojny i związanego z nią racjonowania i niedostępności wielu produktów koniecznością), ogrodnictwa i hodowli, a także porady dotyczące dbania o zdrowie rodziny i opieki nad niemowlętami i małymi dziećmi. W periodyku nie brakuje także artykułów poświęconych modzie, elegancji, robótkom ręcznym i dekoracjom domu z wykrojami i wzorami. Liczne czarno-białe ilustracje w tekście. Paginacja ciągła w obrębie rocznika. Biblioteka Elbląska posiada roczniki z lat 1917-1922 (numery z 1922 r. niekompletne).