Herzfeld & Schwan, Elbing. Alter Markt 51-53 - rachunek

Typ: DŻS Rok publikacji: 1935 Miejsce publikacji: Elbing Strony: [1] K. Sygnatura: DŻS 15 a/10 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Dom Towarowy Herzfeld & Schwan w Elblągu
  • Druki ulotne - 20 w.
  • Elbląg - historia - 20 w.
  • Zakłady pracy - Elbląg - 20 w.
Data dodania: 10.05.2016

Rachunek nr 002972 z dnia 8 maja 1935 r. z "Domu Towarowego Herzfeld & Schwan, Elbing. Alter Markt 51-53". Wymiary druku: 9,7 x 16,7 cm. Na rewersie rachunku reklama Domu Handlowego polecająca szeroki asortyment, zarówno dla pań, panów oraz dzieci. Na Starym Mieście w Elblągu przed 1945 r. znajdowało się kilka domów towarowych: „Loewenthal” - stojący nad rzeką Elbląg, "Dom Mody Hoenig" przy ulicy Rybackiej, "Dom Obuwia Baering" na rogu Stary Rynek i Rybackiej oraz "Dom Towarowy braci Lublinski", który znajdował się na rogu Starego Rynku i ulicy Wieżowej. Dom Towarowy braci Lublinski ("Kaufhaus Gebrüder Lublinski") przy Starym Rynku 51/53 zbudowali Moritz i Siegmund Lublinski na działce narożnej kupionej od Rudolfa Lessinga oraz należącej do asystenta pocztowego Paula Kleina. [Dokumenty zakupione przez Bibliotekę Elbląską - pochodzą z kolekcji Tomasza Spionka].