Herrn Stadtrath Adolph H. Neufeldt und Gemahlin zur Einweihung ihres Elbinger neuen Hauses gewidmet von ihren...

Typ: Książka Rok publikacji: 1890 Miejsce publikacji: Elbing Autor:
  • Hantel, Georg
Sygnatura: IV.9.2.5 Elbląg biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Hantel, Georg (1845-1908)
  • Druk okolicznościowy - 19 w.
  • Poezja niemiecka - 19 w.
Data dodania: 15.03.2010

Druk okolicznościowy z okazji inauguracji otwarcia nowego domu przedsiębiorcy Adolfa  Neufelda. Autorem „wieńca pieśni” był Georg Hantel (1845-1908), z wykształcenia doktor medycyny. Pochodził z Fromborka, sprawował funkcję radcy sanitarnego w Elblągu. Do jego innego zbioru wierszy związanych tematycznie z Krynicą Morską “Kahlberger  Strandgut“ (1855), wielokrotnie układano melodie i często je śpiewano. Hantel pisał również teksty sztuk teatralnych, wystawianych często na elbląskiej scenie (znany także jako autor utworów pisanych w dialekcie). Wiersz współoprawny z innymi drukami (klocek introligatorski). W całym zbiorze zebrano ponad 20 druków okolicznościowych z lat 1880-1892 : kolędy, pieśni, arie, mowy pogrzebowe, obchody świąt dobroczynności, programy kościelne oraz uroczystości (nr inw. : 2001 syg.IV.9.2.5 Elbląg).