Hermann Peterssen: malarstwo, Janusz Plota: instalacje, Ursula Radermacher: instalacje – zaproszenie na wystawy

Typ: DŻS Rok publikacji: 1993 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 2 K. Sygnatura: DŻS - XV.5.1 - zaproszenia biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Malarstwo - wystawa - 20 w.
  • Plota, Janusz
  • Radermacher, Ursula
  • Peterssen, Hermann
  • Formacja Sztuki Tranzytowej „Transit-Art”
  • Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu - wystawa
Data dodania: 02.10.2012

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza 19.08.1993 r. na wystawy trzech artystów z dziedziny malarstwa oraz instalacji artystycznych. Hermann Peterssen urodzony w Niemczech całkowicie poświęca się sztuce – malarstwu, instalacjom, muzyce i performance.Janusz Plota – malarz, autor tekstów o sztuce. Oprócz malarstwa uprawia rysunek, sztukę architektoniczną, instalacje i performance. Artysta jest również założycielem Formacji Sztuki Tranzytowej w 1992 r., której manifest został zaprezentowany na pokazie „Transitart” podczas Międzynarodowego Sympozjum Truso w Galerii EL w Elblągu w 1993. Ursula Radermacher – również pochodzi z Niemiec, gdzie wielokrotnie prezentowała swoje prace szerokiej publiczności. Wystawa będzie czynna do 5.09.1993 r.