Herlicher Triumph des von Kaiser Heraclio auss Persien wiedereroberten Creutzes Christi...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1655 Miejsce publikacji: [Brausberg] Strony: [4] K. Sygnatura: Pol.7.II.4879 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Kolegium Jezuickie w Braniewie
  • Sztuka teatralna - 17 w.
  • Druk okolicznościowy
Data dodania: 19.09.2013

Tekst sztuki teatralnej osnutej wokół odzyskania przez cesarza Herakliusza relikwii Krzyża Św., zrabowanych w 614 r. przez wojska Persji, która napadła na Cesarstwo Bizantyjskie. Sztuka była wystawiona przez uczniów kolegium jezuickiego w Braniewie. Postaciami występującymi byli m.in. Herakliusz, władca perski Chosroes, biskup warmiński Stanisław Hozjusz, Pallas Atena, Anioły-Stróże Braniewa i Warmii, muzy. Oprawa druku - tektura (marmurek). W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”. Druk współoprawny z innymi drukami, sygn. Pol.7.II.4879-Pol.7.II.4881.