Heimatkalender des Kreises Stuhm, 1931-1933

Typ: Kalendarz Rok publikacji: 1931-1933 Miejsce publikacji: Stuhm Sygnatura: 012280 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Kalendarze niemieckie - 20 w.
  • Sztum - historia
  • Prusy Zachodnie - turystyka
Data dodania: 24.02.2016

Publikacja o charakterze kalendarzowym przeznaczona dla odbiorców z powiatu sztumskiego – jednostki terytorialnej znajdującej się początkowo na terenie Królestwa Prus, a następnie Niemiec, istniejącej w latach 1918-1945. Na początku publikacji właściwy kalendarz z zaznaczeniem godzin wschodu i zachodu Słońca i faz Księżyca, wspomnień świętych i świąt kościelnych oraz kalendarz prac ogrodniczych. Główna część „kalendarza” to teksty, w przeważającej mierze związane z przyrodą i walorami krajobrazowymi powiatu sztumskiego oraz historią, architekturą i zabytkami dwóch głównych miast powiatu - Dzierzgonia i Sztumu. Poza tym zamieszczano teksty traktujące o walorach turystycznych całego regionu Prus Zachodnich, a także z dziedziny ogólnoniemieckiej kultury i literatury, drobne utwory literackie, dykteryjki, humor obrazkowy, porady dla rolników etc. Kalendarza zawierają liczne fotografie, ilustracje i reklamy.