Heimat-Kalender für den Kreis Dt. Krone. 1931. 19. Jahrgang

Typ: Kalendarz Rok publikacji: 1931 Miejsce publikacji: Deutsch Krone Strony: [ 30 ]; 124 Sygnatura: CZ.71.2.2 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Proza użytkowa - 20 w.
  • Kalendarz książkowy - powiat wałecki - 1931 r.
  • Wałcz
  • Powiat wałecki
  • Marchia Graniczna Poznańsko-Zachodniopruska
  • Regionalia
Data dodania: 11.04.2024

Niemiecki ilustrowany kalendarz regionalny na 1931 rok wydany w formie książki w Wałczu (niem. Deutsch Krone) należącym ówcześnie do pruskiej prowincji określanej mianem Marchii Granicznej Poznańsko-Zachodniopruskiej. Materiał wydano na zlecenie wałeckiego Kreiswohlfahrtsamt, w drukarni Garms’sche Buchdrukerei, której właścicielem był Willi Halb. Na początku publikacji znajduje się unikatowy „właściwy” kalendarz obrazkowy z zaznaczeniem m.in. faz Słońca i Księżyca, świąt katolickich i protestanckich, wspomnień świętych etc. W dalszej części publikacji, uzupełnionej licznymi reklamami zamieszczono m.in. fragmenty poezji i prozy, podania, wspomnienia oraz szereg ilustrowanych materiałów i informacji dotyczących historii, wydarzeń kulturalnych, społeczno-politycznych oraz aktualnych informacji regionalnych związanych z powiatem wałeckim (niem. Landkreis Deutsch Krone, Kreis Deutsch Krone) i całą prowincją.