Hebräische Grammatik ; Paradigmer und Register zu Gesenius Hebräischer Grammatik

Typ: Książka Rok publikacji: 1902 Miejsce publikacji: Leipzig Autor:
  • Gesenius, Wilhelm
Illustracje: 1 tabl. Strony: VII, 591, [3] Sygnatura: 111311 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Gesenius, Wilhelm (1786-1842)
  • Język hebrajski - gramatyka
Data dodania: 11.10.2013

Gramatyka języka hebrajskiego Wilhelma Geseniusa, w opracowaniu E. Kautzsch’a. Wilhelm Gesenius (1786-1842) uchodzi do dziś za jednego z wybitniejszych znawców języków starożytnych. Jego gramatyka była dziełem epokowym, często ją wznawiano, nie tylko w XIX. i na początku XX w., ale także w latach dziewięćdziesiątych XX. Podręcznik składa się z części teoretycznejoraz dodatku: „Paradygmaty i rejestr do hebrajskiego…”. Na stronie przedtytułowej widnieje znak własnościowy (exlibris) Leonarda Neubaur’a - wykładowcy elbląskiego Gimnazjum Realnego. Na przełomie 1893 i 1894 roku opracował i wydał katalog biblioteczny, który zawierał informację o blisko 28000 woluminach. Za tekstem dołączona tablica z pismem hebrajskim.