Hamlet (film) – ulotka zwiastująca projekcję filmu

Typ: DŻS Rok publikacji: 2009 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XV.6 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - teatr - 21 w.
  • Seans filmowy
  • Teatr im. A. Sewruka w Elblągu - repertuar
Data dodania: 26.10.2012

Projekcja klasycznego filmu z 1948 roku wreżyserii Laurence Oliviera miała miejsce 22.04.2009 r. w Teatrze im. A. Sewruka w Elblągu. Duński książę Hamlet (Laurence Olivier) po skrytobójczej śmierci ojca postanawia go pomścić. Zabójcą króla okazuje się jego brat, Klaudiusz (Basil Sydney), który poślubia matkę Hamleta, królową Gertrudę. Pragnienie zemsty doprowadza do pozbawienia życia członków rodziny, ginie również wierny dworzanin Poloniusz - ojciec ukochanej Hamleta, Ofelii.Na zdjęciu ulotka zwiastująca projekcję filmu na Dużej Scenie Teatru w Elblągu.