Gruppenschau, verbunden mit einer landwirthschaftlichen, gewerblichen und Handels-Ausstellung…zu Elbing am 5. und 6. Juni 1884.

Typ: Książka Rok publikacji: 1884 Miejsce publikacji: Elbing Strony: 17 Sygnatura: IV.9.1 Elbląg – druk VI biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Żuławy - rolnictwo i hodowla - 19 w.
  • Żuławy - rzemiosło - 19 w.
  • Wystawa rolnicza - katalog
Data dodania: 04.11.2009

Katalog grupowego pokazu połączonego z wystawą artykułów rolniczych, rzemieślniczych i handlowych. Wystawę zorganizowało Elbląskie Stowarzyszenie Rolnicze, udział wzięli wystawcy z Elbląga oraz miejscowości Ellerwald (przed wojną nazwę tę nosiło aż pięć podelbląskich miejscowości: Władysławowo, Adamowo, Kazimierzowo, Janowo i Józefowo – dlatego trudno dociec, o którą z nich chodzi). Pierwsza część wykazu obejmuje zaprezentowane zwierzęta, zarówno hodowlane (klacze ze źrebakami, ogiery, krowy, kury, maciory z prosiakami), jak i domowe (psy, m.in. psy myśliwskie oraz dogi niemieckie, zwane wtedy ulmeńskimi) oraz oswojone młode lisy. Druga część katalogu to wykaz wystawionych maszyn, urządzeń, produktów i wyrobów. Książka współwydana (klocek) zawierająca druki okolicznościowe z lat 1857-1891 : W : „Ueber die Cultur und Wirthschafts-Verhältnisse der Elbinger Höhe”.