Grupa Plastyczna INOPS - Wystawa w Elblągu w 1981 r. - folder

Typ: DŻS Rok publikacji: 1981 Miejsce publikacji: Lublin Strony: 3 K. Sygnatura: DŻS - XV biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Grupa Plastyczna INOPS - wystawa
  • Malarstwo - Elbląg - wystawa - 20 w.
  • Muszyński, Roman
Data dodania: 17.01.2013

Biblioteka Elbląska posiada w swoich zbiorach folder dotyczący grupy plastycznej INOPS rekrutującej się ze studentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego(KUL). Wprawdzie dokument dotyczy wystawy tej grupy w Lublinie w miesiącach maj - czerwiec 1981 r. to nie wynika z niego czy w Elblągu, ewentualnie kiedy, miała miejsce ekspozycja ich prac. Dopiero inny dokument znajdujący się w zbiorach elbląskich informuje, że INOPS miał swoją wystawę w Elblągu w lipcu 1981 r. Do informacji kiedy i gdzie otwarto tę wystawę na terenie naszego miasta nie dotarliśmy. Wystawa grupy plastycznej nastąpiła krótko po reaktywacji istniejącej w początkach lat 60-tych XX w. na KUL-u takiej samej formacji. Jednym z liderów grupy był Roman Muszyński, oprócz niego działali Krzysztof Kabat, Witold Stanisław Kozak, Jan Jackowicz-Korczyński, Jan P. Dettlaff, Helena Iwanicka, Piotr Paweł Maniurka, Jan Przewoźniak-Rudolff, Marta Dłubak, Ryszard Zieleń.