Grupa 5 - Gdańsk oraz sztuka Limburgii – folder

Typ: DŻS Rok publikacji: 1984 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 10 K. Sygnatura: DŻS - XV.5.1 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu - informator
  • Holandia - sztuka współczesna - wystawa
Data dodania: 08.10.2012

Centrum Sztuki Galeria El w Elblągu wydało folder z wystaw, które miały miejsce w Polsce (październik 1983) i Holandii (kwiecień 1983). Wystawy były wynikiem zbliżenia plastyków polskich i holenderskich w różnych dyscyplinach artystycznych, dając możliwość konfrontacji oraz syntezę w dziedzinie malarstwa, grafiki, rysunku oraz akwareli dziesięciu artystom z obu krajów. Folder w języku polsko-niemieckim zawiera krótki zarys wspólnego projektu oraz przykłady prac artystów. Uczestnikami byli: Wiesław Dembski, Jadwiga Lesiecka, Brygida Ingrid Mrozek, Cezary Paszkowski, Ryszard Stryjec, Peter Berus, Sjef Biessen, Rinus van Leunen, Antony van Lieshout, Peter Post.