Grosse Ouvertüre. Vorträge der Liedertafel. Sie hat ihr Herz entdeckt. Lebende Bilder zu der Ballade "Die Bürgschaft"

Typ: Afisz / plakat Rok publikacji: 1880 Miejsce publikacji: Elbing Autorzy:
  • Nitschmann, Heinrich
  • Müller, Schefsky
Sygnatura: DŻS-15B/488 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Nitschmann, Heinrich (1826-1905)
  • Afisz teatralny - 19 w.
  • Zapowiedzi muzyczne - 19 w.
Data dodania: 18.07.2013

Program odbywających się w Elbląskim Teatrze Miejskim imprez i przedstawień, z których dochód przeznaczony był na bożonarodzeniowe wsparcie dla biednych i potrzebujących rodzin. Na afiszu: „Wielka uwertura”, „Prolog” autorstwa H. Nitschmann’a, wygłoszony przez pana Beaurepaire’a, występy towarzystwa muzycznego „Liedertafel” oraz sztuka „Ona uświadomiła sobie swoją miłość” i żywe obrazy do ballady Schiller’a „Poręka”. Z racji dobroczynnego celu przedstawień dyrekcja Liedertafel nawoływała do jak najliczniejszych odwiedzin w teatrze. W dalszej kolejności zapowiadano wystawienie ulubionej przez publiczność komedii „Przez intendenturę” , opery romantycznej „Hulda, dunajska nimfa”, farsy „Człowieku, nie irytuj się”, dramatu „Gałganiarz z Paryża” oraz baśni „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków".