Grądki majątek Groß Thierbach – zdjęcie szkicu

Typ: DŻS Rok publikacji: XX w. Miejsce publikacji: b. m. Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - fotografie biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Fotografia - 20 w.
  • Grądki, wieś w gminie Godkowo
  • Biblioteka Elbląska im. C. Norwida
Data dodania: 05.04.2020

Grądki w gminie Godkowo, było siedzibą majątku Groß Thierbach. Biblioteka Elbląska posiada kolekcję zdjęć przedstawiających majątki rodzin niemieckich w różnych miejscowościach. Z Grądek posiadamy wyjątkowo – 4 zdjęcia, obok zdjęcie szkicu topograficznego miejscowości Grądki, ten najmłodszy pod względem czasowym szkic możecie obejrzeć tutaj. W innym miejscu umieściliśmy najstarszy fragment mapy a w innym, fragment o nieco młodszej proweniencji. Wiemy, że w majątku istniał dwór oraz park dworski z połowy XIX wieku. Do wyżej wspomnianych elementów kolekcji, można dotrzeć po wpisaniu, do wyszukiwarki Wortala Historycznego wyrażenia – „majątek”, z wyjątkiem wsi Anglity.