Grądki majątek Groß Thierbach – zdjęcie mapy

Typ: DŻS Rok publikacji: XX w. Miejsce publikacji: b. m. Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - fotografie biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Fotografia - 20 w.
  • Grądki, wieś w gminie Godkowo
  • Biblioteka Elbląska im. C. Norwida
Data dodania: 05.04.2020

Do zdjęć fragmentów map niemieckich, przedstawiających ich dawne siedziby rodowe w Prusach, zaliczamy aż 4 zdjęcia poświęcone miejscowości Grądki. Wieś położona w województwie warmińsko-mazurskim w gminie Godkowo. Dwa z nich dotyczą map, obok fragment mapy w średnim wieku, jeszcze starszą możecie obejrzeć tu. W zbiorach Biblioteki Elbląskiej posiadamy jeszcze najmłodszy z wizerunków, szkic topograficzny wsi oraz najmłodszy szkic topograficzny wsi. Z informacji, jakie posiadamy o majątku Groß Thierbach, wiemy że istniał tam dwór wraz z parkiem dworskim z połowy XIX wieku. Inne siedziby możnych rodów niemieckich (poza Anglitami), znajdziecie po wpisaniu, na nasz Wortal Historyczny słowa – „majątek”.