Grądki majątek Groß Thierbach najmłodszy obraz – zdjęcie szkicu

Typ: DŻS Rok publikacji: b. r. Miejsce publikacji: b. m. Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - fotografie biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Fotografia - 20 w.
  • Grądki, wieś w gminie Godkowo
  • Biblioteka Elbląska im. C. Norwida
Data dodania: 05.04.2020

Zbiór Dokumentów Życia Społecznego Biblioteki Elbląskiej posiada materiały zarówno te piśmiennicze jaki i graficzne (rysunki, szkice, ryciny, zdjęcia) także w postaci kartograficznej. Ale posiadamy również obiekty łączące kartografię ze zdjęciami (zdjęcia fragmentów map). Na zdjęciach przedstawiono kilkanaście miejscowości w okolicy Elbląga związanych ze znanymi lub nie rodami niemieckimi. W miejscowościach tych powstały pałace lub dwory tych rodów, nierzadko otaczane wspaniałymi założeniami parkowymi. O dworze w majątku Groß Thierbach, niewiele wiemy, założenie parkowe pochodziło z połowy XIX wieku. Natomiast posiadamy 4 zdjęcia wsi – konkretnie, dwóch map wykonanych w różnych czasach, młodszej i starszej. A także, dwóch szkiców wykonanych w odstępach czasowych, (ten obok to najmłodszy szkic) ten starszy możemy obejrzeć tu. Pozostałe, po za jednym, posiadane przez nas fragmenty niemieckich map z siedzibami rodowymi, można znaleźć po wpisaniu do Wortala słowa – „majątek”.