Gołąbki majątek Spittels – zdjęcie mapy

Typ: DŻS Rok publikacji: XX w. Miejsce publikacji: b. m. Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - fotografie biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Fotografia - 20 w.
  • Gołąbki, wieś w gminie Pasłęk
  • Kupin, wieś w gminie Pasłęk
  • Biblioteka Elbląska im. C. Norwida
Data dodania: 05.04.2020

Wśród obiektów zbieranych w ramach Dokumentów Życia Społecznego Biblioteki Elbląskiej znajduje się fotografia, fragmentu niemieckiej mapy z widocznym na niej majątkiem Spittels. Obecnie wieś Gołąbki znajduje się w gminie Pasłęk, 2,5 km od Pasłęka. Przez miejscowość biegnie Szlak Pocztyliona (żółty szlak rowerowy) o długości 128,7 km. Na trasie Elbląg - Goryń (wieś w województwie pomorskim). W rejestrze zabytków brak wzmianki o zabudowaniach, natomiast jest informacja o parku dworskim z poł. XIX w. Na zdjęciu na północ od Gołąbków widoczna jest inna miejscowość Kupin (Kopiehnen). Na naszych stronach, można znaleźć informacje o innych, jeszcze majątkach pruskich, (poza Anglitami), po wpisaniu do Wortala Historycznego Biblioteki Elbląskiej słowa – „majątek”.