Główne kierunki działalności pozaprodukcyjnej w wakacyjnych hufcach pracy uczestniczących w Akcji Letniej OHP-76 - broszura

Typ: DŻS Rok publikacji: 1976 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: [2], 9 Sygnatura: DŻS - VII.4.1 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - szkolnictwo - 20 w.
  • Ochotnicze Hufce Pracy - organizacja - 20 w.
  • Federacja Socjalistycznych Związków Młodzieży Polskiej w Elblągu
  • Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Elblągu - wydawnictwa - 20 w.
Data dodania: 01.06.2017

W marcu 1976 roku wydrukowano broszurkę - "Główne kierunki działalności ...", przeznaczony jako poradnik metodyczny (propaganda ideowo-wychowawcza) dla komendantów wakacyjnych Ochotniczych Hufców Pracy (OHP). Materiał zawarty w dokumencie był integralną częścią druku "Programowe założenia Akcji Letniej "LATO" OHP-76", także wydanego przez Wojewódzką Komendę OHP w Elblągu. Wstęp przypomniał, że OHP realizują program wychowania młodzieży przez pracę wytyczony przez Federację Socjalistycznych Związków Młodzieży Polskiej, a Komendy OHP i kadra wychowawcza powinna zapewnić sobie pomoc instancji partyjnych, młodzieżowych, administracji terenowej i organizacji związkowych. W toku  działalności powinny opierać się na organizacjach prorządowych i związanych z system komunistycznym (wymienionych w treści). Dalej następowała właściwa treść dokumentu podzielonego na 3 działy: Zagadnienia społeczno-polityczne, Działalność w zakresie pracy kulturalno-rozrywkowej i sportowo-turystycznej oraz Działalność na rzecz łączności ze środowiskiem i organizowanie czynów społecznych. Zaprezentowano w nich kadrze tematy pogadanek politycznych, instrukcje, co należałoby zorganizować lub zwiedzić, by było to zgodne z obowiązującym duchem ideowo-wychowawczym, proponowano tworzenie konkursów literackich, muzycznych, scenicznych, wspieranie tworzenia gazetek i fotogazetek oraz kół zainteresowań. Po skończonej akcji letniej, przeważnie na jesieni w formie druku podsumowywano efekty akcji, tak jak to miało miejsce w 1978 r. - "Komunikat wojewódzkiego podsumowania AKCJI LATO -  OHP 78".