Gloria religiosae ac divinae adorationis Christo Jesu secundum humanam naturam debita, asserta ex ep. ad Philipp. C. II. v. 9.

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1690 Miejsce publikacji: Jenae Autorzy:
  • Baier, Johann Wilhelm
  • Norden, Jacobus van
Strony: 48 Sygnatura: Pol.7.II.2583 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Baier, Johann Wilhelm (1647–1695)
  • Druk teologiczny - 17 w.
  • Wiara - rozważania religijne - 17 w.
  • List apostoła Pawła do Filipian
Data dodania: 07.01.2014

Dyskurs teologiczny dotyczący listu apostoła Pawła do Filipian (II, 9.10). List mówi o Chrystusie, jego znaczeniu w naszym życiu, który jest naszą siłą, radością, szczególnie wtedy, gdy doświadczamy cierpień. Bóg jest zbawieniem (ratunkiem), a usposobienie Pana Jezusa jako godne naśladowania. Publiczną debatę prowadził w marcu 1690 r. teolog luterański Johann Wilhelm Baier (1647–1695). Oponentem w dyspucie religijnej był Jacobus van Norden. Dawne sygnatury druku: R.5. Misc.5. Zewnętrzne oznaczenia: DT, DS. Typ oprawy – biały pergamin (oprawa z japem); okładzina – tektura; krawędzie – barwione; wysunięcie pojedynczych kart lub składek; niewielkie zagniecenia/ubytki/przedarcia. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu "Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej". Druki współoprawne (klocek introligatorski), sygn. Pol.7.II.2578- Pol.7.II.2620.