Giełda Samochodowa Na Parkingu Strzeżonym Przy Ulicy Wigilijnej w Elblągu - afisz

Typ: Afisz / plakat Rok publikacji: 1977 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - VI.12 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - gospodarka - 20 w.
  • Elbląg - transport - 20 w.
  • Międzywojewódzka Usługowa Spółdzielnia Inwalidów Oddział w Elblągu
Data dodania: 29.08.2013

W zbiorach Biblioteki Elbląskiej znajduje się kilka afiszy o podobnej treści, dotyczącej organizowanej regularnie w końcu lat 70-tych giełdy samochodowej. Prawie wszystkie wyglądają tak samo, oprócz jednego z roku 1977, różniącego się napisem "Oddział w Elblągu". W ciągu lat 1977-1979 afisze występowały w dwóch odmianach barwnych; czerwonej i niebieskiej. Giełda samochodowa odbywała się regularnie w każdą niedzielę od godz. 8.00 do 14.00 na parkingu strzeżonym przy ulicy Wigilijnej, wówczas nie wydzielono jeszcze z niej, ulicy Św. Ducha, przy której mieści się kompleks budynków bibliotecznych. Giełda była organizowana przez Międzywojewódzką Usługową Spółdzielnię Inwalidów Oddział w Elblągu.