Geschichte Polens

Typ: Książka Rok publikacji: 1846 Miejsce publikacji: Leipzig Autor:
  • Lelewel, Joachim
Strony: VI, 550 Sygnatura: ze zbiorów prywatnych biblioteka cyfrowa link Hasła kluczowe:
  • Lelewel, Joachim (1786-1861)
  • Polska - historia
Data dodania: 02.02.2013

Niemieckie wydanie „Historii Polski” wybitnego uczonego, historyka i polityka Joachima Lelewela (1786-1861) z 1846 r. z przedmową, dotyczącą polskich dziejów i samego autora, napisaną przez H. F. Handschuha (w przedmowie tej stwierdza Handschuh m. in., iż Niemcy ponoszą główny ciężar winy za rozbiory Polski). Książka zaopatrzona jest w pieczęć “Lehrer Bibliothek der Elbinger Hoeher Bürgerschule” (Biblioteka Nauczycielska Elbląskiej Wyższej Szkoły Mieszczańskiej”) oraz rękopiśmienny znak własnościowy Neumanna - elbląskiego bibliofila i historyka-amatora. Jest to dar Pana Lecha Słodownika dla Biblioteki Elbląskiej.