Geschichte der ländlichen Ortschaften und der drei kleineren Städte des Kreises Thorn in seiner früheren Ausdehnung vor der...

Typ: Książka Rok publikacji: 1899 ; 1900 ; 1900 Miejsce publikacji: Danzig Autor:
  • Maercker, Hans
Illustracje: tabl., fot. plany Strony: 131 ; S. 132 - 613 ; S. 617 - 921 Sygnatura: IV.9 Ziemia Chełmińska biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Maercker, Hans (1850-1908)
  • Statystyka
  • Demografia
  • Powiat toruński
Data dodania: 01.06.2010

Historia miejscowości wiejskich i trzech mniejszych miast powiatu toruńskiego (do wydzielenia się Wąbrzeźna jako oddzielnego powiatu w 1888). Zawiera głównie materiały archiwalne i teksty źródłowe, mające służyć pomocą historykom tego regionu. Opracowanie autorstwa Hansa Maercker’a – posiadacza dobra rycerskiego Rulewo, powiat świecki. Książka ukazała się jako publikacja Zachodniopruskiego Stowarzyszenia Historycznego, jako kolejna z cyklu źródeł i opracowań do historii Prus Zach., („Quellen und Darstellungen zur Geschichte Westpreußens”). (Całość składa się z trzech części).