Geschäfts-Ordnung für den Hypotheken-Verkehr der Elbinger Creditbank

Typ: Książka Rok publikacji: b. r. Miejsce publikacji: Elbing Strony: 8 Sygnatura: 35918 adl. 12 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Elbląski Bank Kredytowy
  • Obrót hipotekami
  • Transakcje
  • Pożyczki
  • Bankowość
Data dodania: 16.11.2010

Regulamin Elbląskiego Banku Kredytowego odnośnie obrotu hipotekami. Elbląski bank dla polepszenia obrotu kredytami rzeczowymi w zakresie swojej działalności udzielał pożyczek za zabezpieczeniem hipotecznym oraz nabywał zajęte już hipoteki przez cesje a także emitował listy hipoteczne dla zdobycia środków niezbędnych dla tych transakcji. Z kupna wyłączone były 1) hipoteki na parcelach, nie leżących w prowincji Prusy, 2) hipoteki na parcelach, których wartość zależy od rodzaju uprawianej działalności (fabryki, apteki, młyny, gospody), 3) hipoteki, których wartość w przypadku parceli miejskich leży poniżej pierwszych dwóch trzecich części, a w przypadku parceli wiejskich poniżej pierwszych trzech ćwierci wartości danej parceli oraz hipoteki, których zabezpieczeniem są parcele bez udokumentowanego ubezpieczenia od klęsk żywiołowych.