Geistliche Pfingst-Weyen zu seliger Zierd und Frewd Christlicher Hertzen. Am Fest der sichtbahren Sendung des Heiligen Geistes…

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1631 Miejsce publikacji: Dantzigk Autor:
  • Schilius, Johann
Strony: [4] K., 75 Sygnatura: Pol.7.II.744 biblioteka cyfrowa link Języki: lat, ger Hasła kluczowe:
  • Schilius, Johann (1583-1632)
  • Kazania i homilie - 17 w.
  • Druk teologiczny – 17 w.
Data dodania: 22.11.2013

Teksty dwóch kazań Johanna Schilius’a - kaznodziei i inspektora kościołów elbląskich na uroczystość zesłania Ducha Św. Druk dedykowany elbląskim rajcom Izraelowi Hoppe i Michaelowi Siefertowi. W tekście liczne marginalia. Dawna sygnatura druku: R.5. Typ oprawy – brązowy papier; okładzina – tektura; krawędzie – barwione; pęknięcie zwięzów między blokiem a oprawą, poluzowanie oprawy, uszkodzenie przegubów; niewielkie zagniecenia, ubytki/przedarcia. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”. Klocek introligatorski (druki współoprawne), sygn. Pol.7.II.740-Pol.7.II.747.