Gdy zabrzmią trąbek dźwięki… - zdjęcie ze spektaklu

Typ: Fotografia / zdjęcie Rok publikacji: 1970 Miejsce publikacji: Olsztyn Autorzy:
  • Błeszyński, Jan
  • Święcicki, Mateusz
Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XV.6 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Teatr Dramatyczny w Elblągu - repertuar
  • Spektakl teatralny - 20 w.
  • Fotografia - 20 w.
Data dodania: 13.09.2012

21.11.1970 roku Teatr im. Stefana Jaracza Olsztyn-Elbląg wystawił widowisko muzyczne z okazji jubileuszu 25-lecia działalności teatru. Spektakl przy pomocy pieśni i piosenek wojskowych obrazuje prawie całą historię naszego kraju. Autorzy wyszli z założenia iż rycerskie, żołnierskie, wojskowe i ludowe pieśni towarzyszyły wszystkim wypadkom dziejowym, opisywały je i komentowały, dlatego należy je przypominać. Piosenki zostały na nowo zaaranżowane, oprawa teatralna wspomagana kostiumem, ruchem i światłem dała efekt niepowtarzalnego spektaklu. Opracowanie muzyczne – Mateusz Święcicki, reżyseria – Jan Błeszyński, scenografia – Liliana Jankowska. Na zdjęciu kadr ze spektaklu muzycznego. Fot. Tadeusz Trepanowski.