Freiherrlich Carl von Rothschild'sche öffentliche Bibliothek. Verzeichnis der Bücher. Bd. 1, 2.

Typ: Książka Rok publikacji: 1892-1904 Miejsce publikacji: Frankfurt a. M. Strony: IX, 595 ; VI, 711 Sygnatura: 58891/ 1, 2 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Uniwersytecka i Miejska Biblioteka we Frankfurcie
  • Niemcy - Biblioteka - bibliografia
Data dodania: 08.08.2013

Wykaz książek ze zbiorów Publicznej Biblioteki Baroneta Carla von Rothschilda. Biblioteka założona została w 1887 przez córkę Rotschilda dla uczczenia jej zmarłego rok wcześniej ojca. Po dewaluacji majątku fundacji w wyniku inflacji miasto Frankfurt przejęło w 1929 bibliotekę, tworząc w jej siedzibie filię biblioteki miejskiej. W 1944 r. Biblioteka Rothschilda i inne frankfurckie biblioteki zostały połączone w jedną Uniwersytecką i Miejską Bibliotekę we Frankfurcie. (Oba tomy różnią się formatem).