Formy przestrzenne w Elblągu [fotografie]

Typ: Fotografia / zdjęcie Rok publikacji: 1976 ? Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 2 zdjęcia Sygnatura: DŻS - fotografie biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - sztuka - 20 w.
  • Formy Przestrzenne w Elblągu
  • Fotografie
Data dodania: 16.11.2017

Na zdjęciach fragment Bramy Targowej oraz jedna z form przestrzennych w Elblągu. Formy przestrzenne w Elblągu powstawały w latach 1965-1987. W tym czasie zaistniało 48 takich obiektów, abstrakcyjnych rzeźb z metalu, które stały się dla elblążan naturalnym elementem miejskiego pejzażu. Z końcem roku 2012 Elbląg wzbogacił się o kolejne trzy nowe formy przestrzenne, na dziedzińcu Galerii EL stanął ponad dwumetrowy k-dron projektu Janusza Kapusty, na skwerze przy ul. Hetmańskiej – rzeźba „Panta Rhei" autorstwa Rolanda de Jong Orlando, a w parku Dolinka konstrukcja Carlesa Valverde.