Feier des sechsten hundertjährigen Jubiläums der Stadt Elbing am 3. August 1837

Typ: Książka Rok publikacji: 1837 Strony: 8 Sygnatura: IV.9 Elbląg – druk I biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasło kluczowe:
  • Elbląg - jubileusze i uroczystości - 19 w.
Data dodania: 29.09.2009

Druk wydany z okazji sześćsetlecia powstania Elbląga. Zawiera zapowiedzi wydarzeń, którymi uczczony zostanie jubileusz, z zastrzeżeniem, iż nie odbędą się żadne kosztowne czy wystawne imprezy. Zaplanowano natomiast m. in. uroczyste msze święte jednocześnie w kościele NMP (dla protestanckich mieszkańców miasta) oraz w kościele wspólnoty katolickiej, religijne śpiewy wychowanków elbląskich szkół, obdarowanie ubogich mieszkańców miasta, uroczysty obiad, oświetlenie ulic i udekorowanie Placu Fryderyka Wilhelma, wybicie pamiątkowego medalu. Pismo wystosowane zostało przez magistrat oraz radnych miasta. Książka współwydana (klocek) zawierająca druki okolicznościowe z 1837 roku ( sygn. IV.9 Elbląg – druk I-V).