Fasciculus morum: ex approbatoru[m] poetarum auctoritatib[us] collectus

Typ: Inkunabuł Rok publikacji: po 1500 Miejsce publikacji: Antwerpiae Autor:
  • Boort, Henricus
Strony: [71], [1] K. Sygnatura: Inc.II.12 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Poezja łacińska - 15 w.
  • Teologia
Data dodania: 05.10.2015

Wiersze łacińskie nauczyciela 15 wieku w Herzogenbusch (miasto w Holandii) - Henricusa Boort. Na stronie tyt. drzeworyt, w tekście zapiski rękopiśmienne. Druk współoprawny (klocek introligatorski), sygn. Inc.II.6-Inc.II.21. Format 4°. Dawne sygnatury: A.9, A.9.Miscell.I. Przed kartą tytułową rękopiśmienny spis treści. Na k. tyt. znak własnościowy "Simon Loitz, No. 64" oraz zapiski rękopiśmienne. Niektóre druki ozdobione czerwonymi rubrykami oraz inicjałami. Typ oprawy (materiał) - skóra (oprawa mnisza); obleczenie koloru brązowego; okładziny - deski; zdobienia oprawy - tłoczenia ślepe; zapinki na skórzanych paskach. Pęknięcie zwięzów między blokiem a oprawą, poluzowanie oprawy, uszkodzenie przegubów; znaczne zacieki/zaplamienia; niewielkie ubytki spowodowane przez owady. Duże uszkodzenia grzbietu. Brak fragmentu przedniej okładziny, brak zapinek i ich przednich zaczepów. Uszkodzenia kapitałek. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.