Farfurka królowej Bony – program teatralny

Typ: Program teatralny Rok publikacji: 1983 Miejsce publikacji: Elbląg Autor:
  • Świrszczyńska, Anna
Strony: 4 K. Sygnatura: DŻS - XV.6 - program teatralny biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Teatr Dramatyczny w Elblągu - repertuar
  • Spektakl teatralny - 20 w.
  • Program teatralny - 20 w.
  • Spektakl teatralny dla dzieci - 20 w.
  • Świrszczyńska, Anna (1909-1984)
Data dodania: 07.09.2012

16.01.1983 r. Teatr Dramatyczny w Elblągu wystawił sztukę dla młodych widzów „Farfurka królowej Bony”, autorstwa Anny Świrszczyńskiej (1909-1984) – polskiej poetki, dramatopisarki, autorki wielu utworów dla dzieci i młodzieży. Spektakl przedstawia życie dworu, a także mieszczan, żaków i przekupniów krakowskiej ulicy. Pretekstem do pokazania na scenie świetności Złotego Wieku stały się wymyślone przez autorkę zabawne perypetie. Wiążą się one z porcelanowym naczyniem (farfurką), przysłanym w darze z Italii dla Bony i nieopatrznie stłuczonym przez jej dworki. Reżyseria - Ewa Kołogórska, scenografia – Barbara Jankowska, muzyka – Mieczysław Drobner. W obsadzie cały zespół aktorski elbląskiego Teatru oraz studenci PWSFViT w Łodzi. Druk zawiera elementy do wycięcia - lalki - wizerunki postaci z epoki wraz z ubiorami, zaopatrzonymi w elementy umożliwiające nałożenie stroju na lalkę.