Expositio in Artem veterem Porphyrii et Aristotelis, sine textu

Typ: Inkunabuł Rok publikacji: [ca. 1476-1478] Miejsce publikacji: Venezia Autor:
  • Burlaeus, Gualterus
Strony: [118] K. Sygnatura: Inc.III.14 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Burlaeus, Gualterus (ok.1275-1345)
  • Arystoteles (367 p.n.e.-347 p.n.e.)
  • Filozofia moralna
Data dodania: 22.12.2015

Komentarz do filozofii moralnej Arystotelesa, średniowiecznego angielskiego filozofa Waltera Burley'a (ok. 1275-1344/5). Tekst dwuszpaltowy. Obiekt wydany w weneckiej oficynie Christophorusa Arnoldusa. Druk współoprawny (klocek introligatorski), sygn. Inc.III.14-Inc.III.15. Format 2°. Dawne sygnatury: P.1. Pieczątki: 1, 10, 11, 16. Krawędzie przycięte - barwione. Typ oprawy (materiał) - brązowa skóra (tłoczenia ślepe); okładziny - deski; duże zniszczenia spowodowane przez owady.  Druki otwierają ozdobne, kolorowane inicjały. W tekście czerwone rubryki. Duże uszkodzenia grzbietu; uszkodzenia kapitałek; resztki klamer mosiężnych; brak zapinek. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.