Exercitiorum Justinianeorum 12.: De contractibus qui re perficiuntur...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1617 Miejsce publikacji: Altorfi Noricorum Autorzy:
  • Eggebrecht, Nicolai
  • Nochius, Jacob
Strony: [18] K. Sygnatura: Pol.7.II.5645 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Eggebrecht, Nicolaus (1593-1665)
  • Saubert, Johann (1592-1646)
  • Kodeks Justyniana
  • Uniwersytet w w Altdorf - 17 w.
  • Debata prawna - 17 w.
  • Prawo finansowe - 17 w.
Data dodania: 12.03.2015

Rozprawa na temat prawa finansowego w świetle kodeksu Justyniana prezentowana w 1617 przez studenta Jacoba Nochiusa na uniwersytecie w Altdorf pod patronatem Nikolausa Eggebrechta (późniejszego wykładowcy na uniwersytecie w Rostocku). Zawiera zwyczajowe utwory okolicznościowe o charakterze pochwalnym i gratulacyjnym, dedykowane respondentowi, a czasami patronowi pracy, autorstwa na ogół innych studentów (autorzy -  Johann Saubert-później teolog i bibliotekarz miejski w Norymberdze, zasłużony dla szkolnictwa miasta i opieki nad protestanckimi uciekinierami, m. in. z Austrii w czasie wojny trzydziestoletniej), gdański matematyk Hermann Tedering , Jacob Kammacher). Druk współoprawny (klocek introligatorski), sygn. Pol.7.II.5637- Pol.7.II.5666. Format bibliograficzny: 4°. Pieczątki: 1, 10, 11, 18. Dawne sygnatury: H.6.Miscell.3. Zewnętrzne oznaczenia: DT, DS.  Typ oprawy (materiał) – biały pergamin (oprawa z japem) ; obleczenie - karta z rękopisu ; oprawa - niewielkie deformacje, średnie zabrudzenia ; niewielkie ubytki spowodowane przez owady. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.