Exercitationes XVIII ad IV libros institutionum imperialiumin Universitate Altdorfina ...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1658 Miejsce publikacji: Altdorfii Noricorum Autor:
  • Ludwel, Wilhelm
Strony: [7] K., 412,[412], [16] K., [6] K. Sygnatura: Pol.7.II.5636 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Ludwell, Wilhelm (1589-1663)
  • Kodeks Justyniana
  • Prawo - 17 w.
  • Instytucje Justyniana, Księga IV.
  • Universytet Altdorfina
Data dodania: 10.03.2014

Ćwiczenia XVIII dotyczące prawa (IV Księga Justyniana). Ćwiczenia prowadzone na uniwersytecie Aldorfina (koło Norynbergi) przez prawnika (urodzonego w Elblągu) Wilhelma Ludwella (1589-1663). Respondenci: Hieronymo Laurentio, Melchiore Erhard, Hans Sebastian von Gültlingen, Joann Adamo Eysenmengern, Hieron. Laurentio Motsch, Johanne Friderico Loheto, Christophoro Emerano Lerchenfelder, Johanne Leonhardo Stamlero, Felice Linsenmanno. Dzieło zawiera indeks alfabetyczny, indeks z listą pytań i kontrowersji oraz wykaz rozpraw prowadzonych przez autora i respondentów (I-XCVIII). Każda strona druku z paginacją została poprzedza białą kartą nienumerowaną. Pieczątki w druku: 1, 10, 11. Dawne sygnatury: G.5, H.8. Zewnętrzne oznaczenia: DT. Krawędzie przycięte – barwione; typ oprawy (materiał) – biały pergamin; okładzina – tektura; niewielkie zabrudzenia; znaczne zażółcenia/zbrązowienia. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.