Exercitatio politico-juridica De jure imperantis circa seminarium reip. ... Johannis Eberhardi Schwelingii...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1697 Miejsce publikacji: Bremae Autorzy:
  • Gröning, Albert
  • Schweling, Johann Eberhard
Strony: [1] K., 22 Sygnatura: Pol.7.II.2987 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Schweling, Johann Eberhard (1645-1714)
  • Dysertacja naukowa - 17 w.
  • Paradoksy
  • Prawo - 17 w.
Data dodania: 04.04.2014

Ćwiczenia polityczno-prawne prowadzone 25.09.1697 r. przez profesora Johanna Eberharda Schwelinga (1645-1714) oraz Alberta Gröninga. Dyskusji poddano system prawny (zalety życia w dużych miastach, kwestie małżeńskie etc.). Za stroną tytułową dedykacje skierowane do: Hermanno von Dwerhagen, Johanni von Rheden, Arnoldo Vesenfeldio, Antonio Köning, Alberto Köning, Wolero Gröning, Alberto Gröning, Friderico Deetken, Dithmaro Rieman. Na końcu druku autor zamieścił 1-24 paradoksy, nieprawdopodobne stwierdzenia, m.in. "Córka może urodzić się przed matką" ; "Kazirodztwo jest legalne" ; "Człowiek może być żoną mężczyzny" ; "Człowiek może umrzeć dwa razy" etc. Druk współoprawny (klocek introligatorski), sygn. Pol.7.II.2955-Pol.7.II.2989. Pieczątki: 1, 10, 11. Zewnętrzne oznaczenia: DT. Dawne sygnatury: H.6, DissertationesI. Miscell. 2. Inne znaki własnościowe: Ex libris Joh. .... - uszkodzony ekslibris rękopiśmienny. Typ oprawy (materiał) - biały pergamin (oprawa z japem); okładzina - tektura; krawędzie przycięte - barwione; wyklejka - papier marmurkowy; pęknięcie zwięzów między blokiem a oprawą/poluzowanie oprawy/uszkodzenie przegubów; niewielkie deformacje; niewielkie zabrudzenia. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.