Exercitatio politica de dicto M[arci] T[ulli] Ciceronis, quo pacem iniquam justo bello antefert...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1660 Miejsce publikacji: Bremae Autorzy:
  • Köhn, Francisco
  • Aveman, Heinrich
Strony: 28 Sygnatura: Pol.7.II.1801 biblioteka cyfrowa link Języki: grc, lat Hasła kluczowe:
  • Cyceron, Marcus Tullius Cicero (106-43 p.n.e.)
  • Polityka - 17 w.
  • Prawo - 17 w.
  • Dysertacja
Data dodania: 25.02.2014

Ćwiczenia polityczne dotyczące cycerońskiej koncepcji prawa pokoju i wojny, sprawiedliwości i niesprawiedliwości. (Marcus Tullius Cicero – mówca rzymski, popularyzator filozofii greckiej, polityk.) Promotorem rozprawy Heinricha Avemana był profesor Francisco Köhn. Publiczna debata miała miejsce 04.02.1660 r. w Gimnazjum w Bremie. Za stroną tytułową dedykacje autora i respondenta dla Henrico Mejero oraz Henningo Martini. Na końcu druku wiersze i słowa gratulacyjne w języku łacińskim i greckim, dla broniącego pracy Avemana składali: Sebastianus Elers, Johannes Plage Petrih, Henrich a Cappeln, Elardus Jencke, Johannes Dûsing, Conradus Meinerus. Druki współoprawne (klocek introligatorski), sygn. Pol.7.II.1798-Pol.7.II.1836. Pieczątki: 7, 10, 11. Dawne sygnatury: H.5. Misc.3. Zewnętrzne oznaczenia: NS. Typ oprawy – półpłótno; obleczenie – czarny marmurek; okładzina – tektura; krawędzie przycięte - druki różnej wielkości; niewielkie deformacje; średnie zabrudzenia; średnie zacieki/zaplamienia; średni stopień zainfekowania mikroorganizmami. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.