Exercitatio juridica, De successione legitima civili et feudali...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1649 Miejsce publikacji: Helmestadi Autorzy:
  • Hahn, Heinrich
  • Fürstenow, Theophil
Strony: [32] K. Sygnatura: Pol.7.II.2875 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Hahn, Heinrich (1605-1668)
  • Rozprawa naukowa - 17 w.
  • Prawo cywilne
Data dodania: 29.11.2013

Ćwiczenia z zakresu prawa cywilnego (polityka spadkowa, wspólnoty i przywileje nadane feudałom). Debata prowadzona we wrześniu 1647 r. na universytecie w Helmstedt między profesorem Heinrichem Hahnem (1605-1668), a Theophilem Fürstenowem. Druk współoprawny (klocek introligatorski), sygn. Pol.7.II.2870-Pol.7.II.2916. Oprawa druku – biały pergamin (oprawa z japem); okładzina - tektura; krawędzie – nakrapiane; niewielkie zacieki/zaplamienia; pęknięcie zwięzów między blokiem a oprawą, poluzowanie oprawy, uszkodzenie przegubów; niewielkie ubytki spowodowane przez owady. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.