Examen Institutionum Imperialium : In Quo Et Prima Rudimenta, & Solidiora Fundamenta Typorum diversitate distincta, ex ipsis...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1696 Miejsce publikacji: Francofurti Autor:
  • Hoppe, Joachim
Strony: [24], 656, [88] Sygnatura: Pol.7.I.49 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Hoppe, Joachim (1656-1712)
  • Prawo
Data dodania: 18.10.2013

Kieszonkowe wydanie (135 x 85 mm) książki z zakresu prawa i historii profesora Gimnazjum Akademickiego w Gdańsku Joachima Hoppe (1656-1712). Przed kartą tytułową ilustracja (frontyspis), w tekście liczne marginalia, zapiski rękopiśmienne oraz znak własnościowy: Jure me possidet M. Fezmez Mulh.? Borussi. Typ oprawy druku: biały pergamin (oprawa z japem); okładzina – tektura; krawędzie – nakrapiane. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.