Eugeniusz Oniegin w Muzyce i Poezji; Koncert Słowno-Muzyczny w Elblągu - afisz

Typ: Afisz / plakat Rok publikacji: 1968 Miejsce publikacji: Warszawa Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XV.7 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - muzyka - 20 w.
  • Koncert słowno-muzyczny - 20 w.
  • Filharmonia Narodowa w Warszawie
  • Teatr Dramatyczny im. Stefana Jaracza w Elblągu
  • Elbląskie Towarzystwo Kulturalne w Elblągu
Data dodania: 14.12.2012

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne było organizatorem koncertu słowno-muzycznego pt. "Eugeniusz Oniegin w Muzyce i Poezji", który odbył się dnia 3.06.1968 r. o godz. 19.30 w Teatrze im. Jaracza w Elblągu. Spektakl powstał dzięki patronatowi Filharmonii Narodowej z Warszawy nad miastem Elbląg. Uczestniczyli w nim artyści warszawscy - sopran Bożena kinasz-Mikołajczak, mezzosopran Irena Szaflarska, tenor Jerzy Antepowicz, baryton Jerzy Kulesza. Opracowania i inscenizacji montażu operowego i fragmentów poematów oraz pieśni dokonał Jerzy Antepowicz. Patronat Filharmonii Narodowej z Warszawy dotyczył również innych muzycznych przedsięwzięć związanych z Elblągiem.