Erst-jährliche Klag- und Ehren-Gedechtnis der aller durchleuchtigsten...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1633 Miejsce publikacji: [Elbing] Autor:
  • Voidius, Balthasar
Strony: [28] K. Sygnatura: Pol.7.II.1719 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Druk funeralny - 17 w.
  • Kazania i homilie - 17 w.
  • Druk okolicznościowy - 17 w.
Data dodania: 26.11.2013

Tekst kazania żałobnego wygłoszonego rok po śmierci króla szwedzkiego Gustawa Adolfa przez elbląskiego pastora Baltazara Woidt’a. Druk dedykowany szwedzkim dostojnikom – Hermanowi Wrangelowi (1584-1643) – dowódcy wojskowemu, marszałkowi polnemu, gubernatorowi Liwonii i Johannowi Nikodemowi Ahusen oraz elbląskim patrycjuszom – Christianowi Treschenberg, Izraelowi Hoppe, Michaeolowi Fuchs i Johannowi Koye. Druk współoprawny (klocek introligatorski) – sygn. Pol.7.II.1719-Pol.7.II.1722. Dawne sygnatury druku: L.7.Miscell.7. Zewnętrzne oznaczenia: NT. Oprawa druku – niebieski papier; okładzina – tektura; niewielkie przedarcia/ubytki. Przed kartą tyt. rękopiśmienny spis druków; na karcie tyt. odręczne zapiski oraz pieczęć Biblioteki Miejskiej w Elblągu. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.