Epistole Maumetis Turcaru[m] Imperatoris elegantissime

Typ: Inkunabuł Rok publikacji: 1500? Miejsce publikacji: Liptzk Autor:
  • Mahomet II
Sygnatura: Inc.II.40 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Mehmed II (1430-1481), sułtan Turcji
  • Turcja - historia
  • Listy łacińskie - 15 w.
Data dodania: 29.07.2010

Listy Mehmeda II - dzieło wydane w Lipsku, ok. 1500 r. Autorstwo dzieła przypisywane jest Mehmedowi II, sułtanowi tureckiemu i zdobywcy Konstantynopola w 1453 r. [autor domniemany, włoski poeta z miasta Vezzano - Laudivius Hierosolymitanus (właśc. Laudivio Zacchia)]. Klocek introligatorski (druk współoprawny), sygn. Inc.III.40-Inc.III.41. Format 2°. Pieczątki: 1, 6, 10, 11, 16. Dawne sygnatury: A.2. Krawędzie przycięte - barwione; typ oprawy (materiał) - brązowa skóra (tłoczenia ślepe); okładziny - deski; niewielkie ubytki spowodowane przez owady; brak zapinek i jednego okucia. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.